Aktualności

17 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Morskich na terenie internatu odbył się VIII Powiatowy Amatorski Turniej Bilardowy Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych Miasta Kołobrzeg. Naszą szkołę reprezentowali Derbin Adrian uczeń kl. 2e i Woźniak Kacper uczeń kl. 3a.

Nasza szkoła po raz kolejny była organizatorem Mistrzostw Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym. Gościliśmy u siebie po 6 zespołów w kategorii chłopców i dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowali uczennica kl. 7b Milena Akier, uczennica kl. 2b Nowicka Julia oraz Łata Mateusz uczeń kl. 3b i Bondalski Krzysztof uczeń kl.2c.

Obie drużyny uplasowały się ostatecznie na 2 miejscu. Gratulacje.

20 listopada 2017 r. klasa VII A uczestniczyła w happeningu pt. „Dzieci mają prawa”. O godzinie 12.00 spotkaliśmy się na Placu Ratuszowym i wspólnie z innymi uczniami ogłaszaliśmy, jak ważne są prawa dziecka.

Janusz Korczak miał rację mówiąc „Nie ma dzieci, są ludzie”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i pomogli zwierzętom z kołobrzeskiego schroniska. Zebraliśmy 182 kg karmy dla zwierząt!
Zbiórkę zorganizowały uczennice klasy 3a: Liwia Drelich, Patrycja Ziniewicz i Oliwia Niewiadomska.
Opiekunowie: Jaśmina Wacko i Ewa Łukacka.

10 listopada 2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie przypomnieli okoliczności utraty nie[podległości oraz „drogę” jaką musieli przejść Polacy aby odzyskać suwerenność.

Uczniowie klasy 1a uczcili Dzień Niepodległości zapalając znicze przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Uczniowie uczestniczyli również w apelu przygotowanym przez uczniów klas starszych.

Razem z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia chcemy podarować paczkę dla kołobrzeskiego hospicjum.
Od poniedziałku 13.11 do piątku 14.12 do sali nr 2, będzie można przynosić do szkoły rzeczy na bieżąco wykorzystywane do opieki nad pacjentami.

Dzisiaj 9 listopada uczniowie klasy Ia zwiedzili fabrykę bombek "Glass Coulor" w Koszalinie. Dzieci miały możliwość zapoznania się z procesem powstawania bombek.

Karolina Jaroszewska kl. III A i Kinga Wesołek kl. VII C 3 listopada 2017 r. wzięły udział w XII Edycji Patriotycznego Konkursu Recytatorskiego i Piosenki Patriotycznej pt. „Odcienie Ojczyzny 2017”.

W poniedziałek 6 listopada klasa Ia wybrała się na lekcję w bibliotece szkolnej. Pani Dorota Tomaszewska przybliżyła dzieciom pracę bibliotekarza. Dzieci poznały karty czytelnika i karty książkowe.

Uczniowie klasy Ia uczcili dzisiaj pamięć tych , którzy walczyli o nasz kraj i miasto. Zapalili swoje znicze pod Pomnikiem Sanitariuszki.To była krótka lekcja historii.