LATA 2016 - 2017

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Po tym, jak w ubiegłym roku nasze gimnazjum było gospodarzem i współorganizatorem kołobrzeskiej akcji, w tym roku miło nam było być gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej i w kameralnej atmosferze wysłuchać fragmentów powieści "Quo vadis". W akcji udział wzięli uczniowie klasy II a.

... dużo więcej w prezentacji "Imprezy w latach 2016 - 2017"... pobierz (plik PDF)

LATA 2015 - 2016

1 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. W tym ważnym dniu licznie przybyli rodzice, w większości pierwszoklasistów oraz goście: Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pani Anna Mieczkowska i Prezydent Miasta Pan Janusz Gromek. Goście życzyli uczniom samych sukcesów w nauce, a nauczycielom pozytywnych efektów w pracy dydaktyczno-wychowawczej i satysfakcji z osiąganych wyników. Dyrektor Pani Ewa Paśka – Koschel i Pan Prezydent Miasta wręczyli nominacje nauczycielom ubiegającym się o kolejny stopień awansu zawodowego. Pani Joanna Madejska-Wykpisz otrzymała tytuł nauczyciela mianowanego a tytuł nauczyciela dyplomowanego otrzymały Panie: Agata Kaczmarek i Agnieszka Bieniak. Gratulujemy! Apel prowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Biedrzycka III A.

... dużo więcej w prezentacji "Imprezy w latach 2015 - 2016"... pobierz (plik PDF)

LATA 2014 - 2015

6 września 2014 r. na dziedzińcu Ratusza miejskiego odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Ponieważ uczestniczymy w programie "Czytająca Szkoła", tym razem przyłączyliśmy się do słuchania interpretacji "Pana Wołodyjowskiego" Henryka Sienkiewicza, w interpretacji przedstawicieli samorządu miejskiego, powiatowego i wojewódzkiego. W akcji udział wzięli przedstawiciele klas: III D, II A i I B z opiekunami: p. A. Kaczmarek, p. J. Wacko i p. D. Tomaszewską.

... dużo więcej w prezentacji "Imprezy w latach 2014 - 2015"... pobierz (plik PDF)

LATA 2013 - 2014

W dniach 16-20.09.2013 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskim obozie edukacyjnym „Euro Week – Szkoła Liderów” w Długopolu Zdroju. Adresatem obozu jest najzdolniejsza i najaktywniejsza młodzież, która pod okiem wolontariuszy z wielu krajów świata rozwija najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Zajęcia, które odbywały się z języku angielskim, prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość wysłuchania prezentacji przygotowanych przez wolontariuszy o wybranych krajach, pracy w grupach, poznania ciekawych ludzi, a co najważniejsze – mieli okazję do porozumiewania się wyłącznie po angielsku. Duża liczba godzin przeznaczonych na konwersację pozwoliła uczniom pokonać barierę językową. Szkolenie było miejscem nauki i zabawy, co wieczór młodzież bawiła się przy muzyce, poznając tańce narodowe z krajów wolontariuszy. Organizatorzy obozu zorganizowali również wycieczkę do Kłodzka. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

... dużo więcej w prezentacji "Imprezy w latach 2013 - 2014"... pobierz (plik PDF)

LATA 2014 - 2015

4 października 2012 r. nasi pierwszoklasiści oficjalnie zasilili szeregi bractwa gimnazjalnego. Uczniowie ślubowali wzorowo wypełniać uczniowskie obowiązki, wprowadzać w życie ideały Zjednoczonej Europy, a przede wszystkim dbać o honor i rozsławiać dobre imię szkoły. Życzenia sukcesów i ciepłe słowa w stronę pierwszoklasistów skierowali zaproszeni goście: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie - Pani Anna Mazurek, Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miasta- Pani Elżbieta Korczewska oraz przedstawicielka Biura Poselskiego Pana Marka Hoka. Pani Dyrektor Ewa Paśka- Koschel odczytała również list od Pani Anny Mieczkowskiej- członka Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przewodniczącego Rady Miasta Pana Ryszarda Szufla, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agaty Piecychny oraz licznie przybyłych rodziców.

... dużo więcej w prezentacji "Imprezy w latach 2012 - 2013"... pobierz (plik PDF)